Sklep internetowy na facebooku?

Od pewnego czasu na Facebooku istnieje możliwość stworzenia własnego sklepu i sprzedawanie swoich produktów za pośrednictwem, tego najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. W naszym kraju istnieje wiele portali ogłoszeniowych i aukcyjnych takich jak Gumtree, OLX czy Allegro, z którymi Facebook miałby konkurować. Czy warto się w to bawić? Czy jest to tylko kolejna niepotrzebna funkcja?

Co z tym Facebookiem?

Zależy jak traktujesz swój profil czy fanpage. Jeżeli traktujesz go jako miejsce gdzie osoby zainteresowane mogą na bieżąco, śledzić Wasze poczynania i w pewien sposób uczestniczyć życiu Waszej firmy, to nie ma potrzeby psuć swojego wizerunku, na siłę wpychając ludziom swoje produkty. Jeżeli jednak Twoja działalność opiera się na sprzedaży i chcesz by więcej osób mogło dowiedzieć się o Twoich produktach to jak najbardziej tak.

Siła przyzwyczajeń?

Każdy chociaż raz kupował coś przez internet. Ba… Coraz więcej kupujemy przez internet. Nie tylko za pośrednictwem coraz to większej ilość sklepów internetowych, z najróżniejszym asortymentem ale poprzez stare, “dobre” Allegro czy w ostatnim czasie bardzo popularny AliExpress. Czy sklepy na Facebooku wyprą inne? Naszym zdaniem nie. Po pierwsze jest to nowość i upłynie sporo czasu zanim (przynajmniej w naszym kraju), zanim ludzie przekonają się do takiego rozwiązania. Po drugie, łatwiej znaleźć interesujący nas produkt na takim Allegro czy innym portalu aukcyjnym. Po trzecie i chyba najważniejsze, BEZPIECZEŃSTWO. Nie oszukujmy się, mimo że czasem trafia się na portalach aukcyjnych na oszustów, to jednak większość z nich zapewnia użytkownikowi narzędzia, które mają zapewniać bezpieczeństwo transakcji i ułatwiać odzyskanie naszych pieniędzy, w przypadku kiedy zostajemy oszukani.

Podsumowując… Dla tych, którzy chcą rozszerzyć zasięg swoich działań i wyjść ze swoimi produktami poza standardowe kanały sprzedaży jest to dobre rozwiązanie. Tym bardziej widać to po różnych grupach sprzedażowych i ogłoszeniowych, które istnieją na Facebooku. A tych, którzy korzystają, z różnego rodzaju sklepów internetowych i portali aukcyjnych, uspokajam i życzę udanych przedświątecznych zakupów.

Sebastian Kozłowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *