Gięcie PLEXI

WYGINAMY, WYKONUJEMY CAŁE I POJEDYNCZE ELEMNTY

Gięcie PLEXI lub inaczej termoformowanie plexi to ciągle rozwijająca się technologia. PLEXI, pleksa, plexiglass jest wykorzystywany nie tylko w reklamie. Między innymi wykonuje się z niego meble, elementy wystroju wnętrz czy ekspozycji sklepowych. Gięcie plexi pozwala na wykonywanie różnego rodzaju elementów z gotowych kawałków lub całych płyt. Polega ono na liniowym rozgrzewaniu materiału, w wysokiej temperaturze, a następnie nadawaniu mu odpowiedniego kształtu lub wygięciu pod odpowiednim kontem. Świadczone przez nas usługi gięcia plexi dotyczą przede wszystkim wykonywania elementów na podstawie wymiarów i wytycznych przesłanych przez klienta. Jedyne co musisz zrobić to przedstawić nam swoją wizję, a my przygotujemy wycenę uwzględniającą również koszty materiału.

GIĘCIE PLEXI

WYMAGANIA I OGRANICZENIA

Oferowane przez nas usługi gięcia plexi mają swoje określone ramy. Przede wszystkim jesteśmy ograniczeni co do wymiarów płyt (jedno gięcie może maksymalnie mieć 100 cm długości). Ponadto minimalna grubość plexi do gięcia to 2 mm. W związku z tym przy większych elementach wymagane jest klejenie lub inne sposoby łączenia elementów. Wreszcie co tyczy się precyzji gięcia to wykonujemy je z najwyższą dokładnością i precyzją. 

GRUBOŚĆ PLEXI

Ze względu na problem z utrzymaniem kształtu przy elementach wykonywanych z plexi poniżej 2 mm grubości, wykorzystujemy plexi o grubości pomiędzy 2 a 10 mm

POWIERZCHNIA ROBOCZA

Ponieważ używane przez nas maszyny mają ograniczoną powierzchnię roboczą, maksymalna długość jednego gięcia nie może przekraczać 100 cm.

krezon stojak z plexi 2

RODZAJE PLEXI

Jeżeli chodzi o rodzaje plexi to poza powszechnie stosowaną bezbarwną, z powodzeniem wykonujemy elementy z plexi kolorowej.

DOPUSZCZALE KSZTAŁTY

Dzięki podgrzaniu liniowo plexi, staje się ona na tyle plastycznym materiałem, że możemy zginać ją pod dowolnym kątem bez ryzyka pęknięcia.

Zobacz kilka przykładowych realizacji

Co możemy dla Ciebie wygiąć?

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami gięcia plexi to serdecznie zapraszamy.
W związku z tym  zadzwoń do nas lub napisz. Odpowiemy na wszystkie pytania.