Medium i sposób druku dopasowujemy – po poznaniu oczekiwań klienta – do rodzaju wydruku, jego przeznaczenia i funkcji oraz potrzebnej ilości (nakładu). Doradzamy najkorzystniejsze ekonomicznie i wizerunkowo rozwiązania, adekwatne do potrzeb i wymagań klienta.

Rodzaj podłoża, który wykorzystujemy do zadruku zależy głównie od efektu, jaki chcemy uzyskać. Wysokiej jakości wydruki (do reklam i wystroju wnętrz, obrazy na płótnie, reprodukcje malarskie, fototapety) uzyskujemy na ploterze pigmentowym (rozdzielczość 2400 x 1200 dpi). Wydruki te odznaczają się bardzo dobrą kolorystyką i nasyceniem barw, i są niekwestionowanym liderem jakości kolorystyki i rozdzielczości. Większość wydruków uzyskanych tą metodą można zabezpieczyć dodatkowo laminatem, zwiększając ich trwałość i odporność. Przy druku solwentowym precyzja kolorystyczna jest nieco mniejsza, ale za to ma szersze zastosowanie – do ekspozycji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Często nie ma potrzeby zabezpieczać laminatem wydruku z maszyny solwentowej, ale wszystko zależy od miejsca i sposobu wykorzystania wydruku. Druk solwentowy najczęściej wykorzystuje się do różnego rodzaju zadruków reklamowych, folii do szyldów i kasetonów reklamowych, folii do oklejania okien/ witryn (OWV) oraz samochodów. W obu przypadkach (pigment i solwent) możliwe są realizacje w małych ilościach, a nawet w pojedynczych egzemplarzach.

Przy zamówieniach większej ilości egzemplarzy – co zazwyczaj dotyczy plakatów, ulotek, wizytówek, katalogów, folderów, broszur, kalendarzy, papieru firmowego, toreb reklamowych, książek – stosowany jest druk cyfrowy lub offsetowy.

Każde zamówienie wnikliwe analizujemy, by zaproponować klientowi optymalne rozwiązanie.