Ma bardzo szerokie zastosowania, wykorzystywany jest zarówno w branży dekoracyjnej, jak i reklamowej.

W zależności od określonego medium możemy uzyskać naklejki w różnych (także dużych) rozmiarach, plakaty w wielu formatach – w pojedynczych egzemplarzach lub w większych nakładach, jak też duże wydruki używane np. do oklejania witryn, szyldów reklamowych (np. z logo i nazwą firmy, tablic kierunkowych), a nawet mebli, drzwi, ścian itd. Grafika czy zdjęcie przeniesione na odpowiednie podłoże (medium) zmieniają wystrój wnętrz, mogą też kamuflować niedoskonałości ścian lub podkreślać charakter prowadzonej działalności.

Dzięki wykorzystaniu plotera drukującego w rozdzielczości 2400 x 1200 dpi we wszystkich powyższych przypadkach i przy różnych zastosowaniach uzyskujemy bardzo wysoką jakość wydruków.

Wybór podłoża a zastosowanie:
Folia przezroczysta lub biała monomeryczna (do naklejek w różnych rozmiarach, stosowanych do oklejania gładkich powierzchni, szyldów i kasetonów reklamowych, tablic informacyjnych itp.)

Folia przezroczysta lub biała polimeryczna stosowana do płaskich lub lekko pofałdowanych, zakrzywionych powierzchni (trwałe szyldy, grafika na pojazdach). Dzięki swojej elastyczności  dopasowuje się do podłoża. Charakteryzuje ją tzw. pamięć kształtu – po naklejeniu na głębokie przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu.
Przy naklejaniu na pojazdy zalecane pokrycie laminatem PCV polimerowym, zabezpieczającym wydruk przed uszkodzeniami mechanicznymi (gałęzie drzew, mycie samochodu, itp.)
Folia okienna – One Way Vision (widoczność od zewnątrz, przejrzystość wewnątrz – rozwiązanie na witryny sklepowe i szyby w biurze czy samochodzie)
Folia translucentna (gwarantuje doskonałą jakość z podświetleniem i bez podświetlenia, dzięki czemu stosuje się ją w kasetonach i gablotach)

Folia wylewana (odpowiednio zabezpieczona cienka folia zapewnia trwałość i łatwe dostosowywanie do nieregularnej powierzchni, dlatego sprawdza się w oklejaniu samochodów)

Folia podłogowa to jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań marketingowych. Grafika zabezpieczona laminatem antypoślizgowym pozwala swobodnie i bezpiecznie eksponować reklamę pod nogami odbiorców. Dodatkowo grafikę można docinać na ploterze, w efekcie czego mamy nieograniczone możliwości w uzyskiwaniu różnych kształtów. Najczęściej wykorzystuje się w alejkach sklepowych, przy wejściach do sklepów/salonów, ale także na parkietach w salach sportowych czy koncertowych.
Papier powlekany matowy o różnych gramaturach (karton) stosuje się do druku plakatów

Papier kredowy (błysk, mat) o różnych gramaturach – do plakatów i ulotek

Papier fotograficzny (różnego typu, także samoprzylepny) – do wydruku wysokiej jakości zdjęć i grafik (do ekspozycji i wystroju wnętrz lub naklejania na gładkie powierzchnie)

Tapety, fototapety (papierowe, lateksowe, winylowe, z włókniny) – mogą być różnych rozmiarów, na różnych podłożach w zależności od potrzeb i umiejscowienia, używane do wystroju i aranżacji wnętrz

Płótna canvas (bawełniane i poliestrowe) – o różnych gramaturach, w błysku lub macie, do reprodukcji malarskich i zdjęć oraz grafik o wysokiej jakości druku, można je naciągać na ramy, stosowane do wystroju wnętrz